Home O nas O nas
O nas PDF Drukuj Email
czwartek, 22 kwietnia 2010 14:36

 

Różne rzeczy dzieją się wokoło,

a w trójeczce zawsze jest wesoło.

Tutaj dziecko śmieje się do dziecka,

a zabawki już czekają na półeczkach.

 

 


 

 

Dzieci w przedszkolu spędzają dużą część swego życia, Dlatego pragniemy, aby było dla nich, jak drugi dom, w którym czują się bezpieczne i kochane, gdzie w centrum uwagi jest ich wszechstronny rozwój i beztroskie, szczęśliwe dzieciństwo.

Mamy ku temu sprzyjające warunki gdyż nasze niewielkie przedszkole ma kameralny, przytulny rozkład i wyposażenie sal. Tworzy to domową atmosferę, w której małe dzieci dobrze się czują, a rodzice mają możliwość stałego, bezpośredniego kontaktu z personelem opiekującym się naszymi milusińskimi.

Nasze przedszkole mieści się w północnym skrzydle budynku PSP Nr 5 w Pionkach, co ma pozytywny wpływ na ciągłość edukacji przedszkolno – szkolnej.

  • Jesteśmy przedszkolem publicznym. Placówka łączy wartości wyrastające z naszej tradycji z zadaniami dnia dzisiejszego i wyzwaniami przyszłości.

  • Istniejmy, aby pomagać rodzicom w procesie wychowania, opieki i edukacji najmłodszych.

  • W centrum uwagi jest dziecko, jego potrzeby, prawa i harmonijny rozwój.

  • Zależy nam na tym, aby uczęszczanie do naszego przedszkola sprawiało dzieciom radość, a rodzicom dawało pewność, że ich pociechy otoczone są troskliwa opieką w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa.

  • Wspomagamy rodzinę w ukierunkowaniu rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami, w relacjach ze środowiskiem społeczno - kulturowym i przyrodniczym.

     

  • Zmierzamy do ukształtowania wychowanka samodzielnego, kreatywnie myślącego, otwartego na kontakty z otoczeniem, potrafiącego wyrażać własne emocje, uczucia i uwzględniającego to, co czują inni.

  • Zapewniamy okazję do różnorodnych zajęć obejmujących wielokierunkową edukację dzieci prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

  • Pragniemy wyposażyć naszych wychowanków w wiedzę i umiejętności umożliwiające udany start szkolny..