Home Z życia przedszkola Przegląd Piosenki Dziecięcej
Przegląd Piosenki Dziecięcej PDF Drukuj Email
środa, 27 maja 2015 06:50

 

Dzieci z Przedszkola Nr 3 uczestniczyły w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, który był okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych naszych przedszkolaków. Ta skierowana do najmłodszych mieszkańców naszego miasta impreza artystyczna, została zorganizowana przez pionkowskie Przedszkola: Nr 1, Nr 2 i Nr 3 w dniu 19 maja w Centrum Aktywności Lokalnej.

W założeniu organizatorów głównymi celami przeglądu było:

- wyszukiwanie młodych talentów;

- rozwijanie i prezentacja umiejętności wokalnych dzieci;

- rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki;

- aktywizacja kulturalna i integracja środowisk dziecięcych;

- promowanie dziecięcej twórczości muzycznej oraz działań podejmowanych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.

 

Przedszkole Nr 3 wystawiło reprezentację w kategoriach:

duet – w składzie: Ola Wójcik i Nikola Kapciak,

zespół – w składzie: Kalina Karaś, Zuzanna Krawczyk, Maja Nizińska, Karina Omokwo, Wiktoria Turska, Maja Warchoł, Emilia Woźniak, Esanika Vigneswaran.

 

Dzieci pięknie zaprezentowały się licznie zgromadzonej publiczności, czego dowodem były gromkie brawa oraz dyplomy i statuetki wręczone przez Burmistrza Romualda Zawodnika

i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Pionki – Kazimierza Myśliwca. Po zakończeniu występów na małych artystów czekał słodki poczęstunek przygotowany dzięki wsparciu sponsorów: Olgi i Konrada Jurek – Hurtownia ,,RYBEX II” oraz Pawła Wożniaka – Piekarnia Kowalczyk i Synowie.

Zakładamy, że impreza artystyczna dla najmłodszych, która świetnie wpisała się w życie kulturalne miasta, będzie miała charakter cykliczny, więc chętnie spotkamy się znów za rok. 

 

Zdjęcia w galerii.